Hakkımızda

Hakkımızda

Çankaya Futbol Kulübü, 3 Mayıs 1993'te Adliyespor adıyla kurulmuş olup, Temmuz 2019’da isim değişikliğine giderek şu an ki ismini almıştır. Çankaya Futbol Kulübü’nün mevcut başkanlığını Murat Güneş yürütmektedir.

Uzun yıllar Ankara Amatör Futbol Ligi'nin 3., 2. ve 1. kademesinde mücadele ettikten sonra 2004-2005 yılları arasında sezonunda şampiyon olarak Ankara Süper Amatör Ligi'ne yükselen kulübümüz, 2005-2016 sezonunda Ankara Süper Amatör Lig'i 3. olarak tamamlayıp 3. Lig'e yükselme maçlarına katılmaya hak kazanmıştır.

Her daim olduğundan bir adım ileriye gitmeyi hedefleyen Çankaya FK’mız, genç yetenekler ile yılların tecrübesini bir arada sahalara taşıyor. Çankaya isminin verdiği ev hissinin yanı sıra birbirine güvenen ve birbirine bağlı bir aile ortamı ile yarınlara çok daha emin gollerle ilerliyoruz.

Kurulduğu günden bu yana yetenekli genç futbolcuları ile bugünkü nesillere örnek olan Çankaya FK vizyonel bakış açısını gün be gün geliştirip, genişleterek futbolcularına bir adım ileriye taşımaya, Çankaya adını tüm dünyaya duyurmayı hedefliyor.

© 2022 - Parkway Agency