Kulüp Tarihçesi



Kuruluş Tarihi: 1993

Kuruluş Yeri: Ankara

Stadyum: Ostim Şehir Stadyumu

Başkan: Serkan KILIÇ

Spor Kulübümüz 3.5.1993 tarihinde Adliyede çalışan üyelerine ve onların çocuklarına çeşitli dallarda spor yapma olanağı sağlamanın yanı sıra, spor dallarına göre bünyesinde bulundurduğu sporcularına yer aldıkları yarışmacı gruplarında başarılı olmaları için gerekli koşulları yaratmak, yurt içinde ve yurt dışında amatör ve profesyonel branşlarda müsabakalara katılmak; gerektiğinde amatör ve profesyonel takımlar kurmak ve bu sayede sporun amacı olan kardeşlik, sevgi ve dostluk duygularını pekiştirmek, gerekli spor eğitimini  vermek amacı ile  Ankara Valiliği Emniyet Müdürlüğü Dernekler Masasına müracaatla 06 – 43 – 030 kod numarası ile faaliyetine başlamıştır.

İLK GEÇİCİ YÖNETİM KURULU : Başkan Ömer Ali Menki, Baş.Yrd. Yılmaz Köprücü,Gen.Sek.Nejdet Sinanoğlu, Gen.Kaptan Mehmet Emin Erkoyuncu , Sayman Ahmet Necati Yeşer seçilmişlerdir.


YÖNETİM KURULLARINDA GÖREV ALMIŞ YÖNETİCİLERİMİZ

1.OLAĞAN GENEL KURUL    : 7.10.1993 tarihinde yapılmış. Başkan Ömer Ali Menki, Bşk.Y. Mehmet Emin Erkoyuncu,Genel Sekreter Necdet SİNANOĞLU , Genel Kaptan Şakir ÖZER, Sayman Ahmet Necati Yeşer seçilmişlerdir.

2.OLAĞAN GENEL KURUL   : 20.6.1995 tarihinde yapılmış, Başkan Orhan Akbaba, Bşk.Y. Nihal Tabak, Genel Sek.Nejdet Sinanoğlu, Genel Kaptan Orhan Seyrek, Saymanlığa Vedat Koçyiğit ve Gen.Sek.Y. Şakir Özer seçilmişlerdir. seçilmişlerdir.

3.OLAĞAN GENEL KURUL    : 23.6.1997 tarihinde yapılmış. Başkan C.Başsavcısı Nazmi ŞARVAN, Bşk.Y. Ömer Ali Menki, Gen.Sek.Erol Gençgil, Gen.Sek.Y. Murat Polat, Genel Kaptan Mahmut Atay, Sayman Yusuf Elibol üye Yılmaz Köprücü seçilmişlerdir.

4.OLAĞAN GENEL KURUL    : 8.6.1999 tarihinde yapılmış, Başkan Hüsnü Kılıç, Bşk.Y. Şakir Özer, Gen.Sek. Orhan Seyrek, Gen.Sek.Y. Çetin Altındüzgün, Genel Kaptan Bekir Kılıç, Saymanlığa Tamer Seher, üyeliğe A,Haydar Hayaloğlu seçilmişlerdir.

5.OLAĞAN GENEL KURUL    : 2.7.2001 tarihinde yapılmış, Başkan Ali Haydar Hayaloğlu, Bşk.Y. Şakir Özer, Gen.Sek. Osman Karaca, Gen.Sek.Y. Mahmut Atay, Gen.Kaptan İsmail Öztürk, Sayman Namık Kemal Örer ve üye Bekir Kılıç seçilmişlerdir.

6.OLAĞAN GENEL KURUL   : 3.6.2003 tarihinde yapılmış, Başkan Şakir Özer, Bşk.Y. Orhan Seyrek, Gen.Sek. Hakan Türkyılmaz, Gen.Kap.İsmail Öztürk, Sayman Nakım Kemal Örer, Gen.Sek.Y. Tamer Seher, üyeliğe Mahmut Atay seçilmişlerdir.

7.OLAĞAN GENEL KURUL  :  2.4.2006 tarihinde yapılmış, Başkan Orhan Seyrek, Baş.Y. Ali Haydar Hayaloğlu, Genel Kaptan Hüsnü Kılıç, Gen.Sek.Tamer Seher, Sayman Maruf Çetin, Gen.Kap.Y. Bekir Kılıç,Gen.Sek.Y. İbrahim Uğurlu, üye Osman Karaca ve Faruk Karöz seçilmişlerdir.

8.OLAĞAN GENEL KURUL    : 18.04.2007 Tarihinde yapılmış,YÖNETİM KURULUNA  Başkan Vedat KOÇYİĞİT, Başkan Yardımcısı Yusuf ELİBOL’un istifası ile Harun ŞENTÜRK , Sayman Maruf ÇETİN, Genel Kaptan Mahmut ATAY, Genel Sekreter Namık Kemal ÖRER, Gen.Sek.Yrd. Ramazan FİLİZ, Üyeliklere  Necdet SİNANOĞLU, Hüsnü KILIÇ, Şakir ÖZER seçilmişlerdir.

9.OLAĞAN GENEL KURUL    : 10.06.2009 Tarihinde yapılmış,YÖNETİM KURULUNA  Başkan Vedat KOÇYİĞİT, Başkan Yardımcısı Orhan SEYREK ,Sayman Maruf ÇETİN, Genel Kaptan Mahmut ATAY, Genel Sekreter Ali VAPURCU , Gen.Sek.Yrd. Sait KAYA, Üyeliklere  Ramazan FİLİZ , Harun ŞENTÜRK ve  Şakir ÖZER seçilmişlerdir.

10. OLAĞAN GENEL KURUL: 06/05/2011 tarihinde yapılmış, Yönetim Kurulu Başkanlığına Vedat KOÇYİĞİT, Başkan Yardımcılığına  Mahmut ATAY, Saymanlığa  M.Bora ACAR,  Genel Sekreterliğe  Sait KAYA, Genel Sekreter Yardımcılığına Gökçer DUMAN, Genel Kaptanlığa Hüsnü KILIÇ, Tesis ve Kulüp Bina Sorumlusu A.Haydar HAYALOĞLU, Osman KARACA  seçilmişlerdir.

11. OLAĞAN GENEL KURUL: 27/05/2013 tarihinde yapılmıştır.

2. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL :16/06/2014 tarihinde yapılmış.Yönetim Kurulu Başkanlığına Hakan YÜKSEL, Başkan Yardımcılığına  Alper TÜRKÖZMEN, Saymanlığa Maruf ÇETİN , Genel Sekreter ve Basın Sözcülüğüne  Sait KAYA, Futbol Şube Sorumluluğuna Yönetim Kurulu Üyelerinden Vedat KOÇYİĞİT, Mahmut ATAY ve Hüsnü KILIÇ, Altyapı sorumluluğuna Yönetim Kurulu Üyelerinden A. Haydar HAYALOĞLU, Taraftar sorumluluğuna Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi ŞENTÜRK, Kulüp idari işler sorumluluğuna Yönetim Kurulu üyesi Coşkun ÇERÇİ, Üyeliğe Mustafa SEMİZ seçilmişlerdir

3. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL : 29/06/2015 tarihinde yapılmış. Yönetim Kurulu Başkanlığına Ali KUŞCUOĞLU, Başkan Yardımcılıklarına  Hakan PEKTAŞ ve Mustafa SEMİZ, Medya Sorumlusu ve Basın Sözcülüğüne Cafer Güven KARA, Saymanlığa Maruf ÇETİN, Genel Sekreterliğe Sait KAYA, Futbol Şube Sorumluluğuna Yönetim Kurulu Üyelerinden Halil MAÇKAYA, Deniz GÜL, Mehmet TAMÖZ, Mahmut ATAY, Stadyum ve Taraftar sorumluluğuna Yönetim Kurulu Üyesi Şevki SAĞLAM, seçilmişlerdir.

12. OLAĞAN GENEL KURUL:24/05/2016 tarihinde yapılmış. Yönetim Kurulu Başkanlığına Ali KUŞÇUOĞLU, Başkan Yardımcılıklarına  Hakan PEKTAŞ ve Halil MAÇKAYA (Futbol Şubesinden Sorumlu) , Medya Sorumlusu ve Basın Sözcülüğüne Cafer Güven KARA, Saymanlığa Bekir KILIÇ, Genel Sekreterliğe Sait KAYA, Futbol Şube Sorumluluğuna Yönetim Kurulu Üyelerinden ,Deniz GÜL, İsmail ULUKUL, Mehmet TAMÖZ, Mahmut ATAY ,Stadyum ve Taraftar   sorumluluğuna Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut ATAY, Taekwondo şubesi ve altyapı sorumluluğuna Metin KILIÇ seçilmişlerdir.

4. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL : 25/05/2017 tarihinde yapılmış. Yönetim Kurulu Başkanlığına Ali KUŞÇUOĞLU, Başkan Yardımcılıklarına  Hakan PEKTAŞ ve İsmail ULUKUL, Medya Sorumlusu ve Basın Sözcülüğüne Cafer Güven KARA, Saymanlık ve Taekwondo Şube Sorumluluğuna Metin KILIÇ, Genel Sekreterliğe Nejdet KARACA, Futbol Şube Sorumluluğuna Yönetim Kurulu Üyelerinden Mehmet TAMÖZ, Deniz GÜL, Halil MAÇKAYA, Stadyum ve Taraftar   Sorumluluğuna Mahmut ATAY, Alt Yapı Sorumluluğuna Eyüp ERGÜN seçilmişlerdir.

13. OLAĞAN GENEL KURUL :
29/05/2019 tarihinde yapılmış. Yönetim Kurulu Başkanlığına Serkan KILIÇ, As Başkanlığa Mustafa ATMACA, Başkan Yardımcılıklarına Hasan TONYALI, İlker PAMUK, Ahmet Mutlu AYDİŞ, Sibel ÇELİK, Basın Sözcülüğüne Nejdet KARACA, Saymanlığa  Şefik Kemal YAVUZ,   Futbol Şube Sorumluluklarına , Uğur   YILDIZ, Neslihan ERDOĞAN, Kürşat DOĞAN, Mahir YILDIZ,    Mecit LİMAN, Hakan ŞAHİN, alt yapı sorumluluğuna Ozan Aykut YORULMAZ seçilmişlerdir.


Kulübümüz tüzüğünde   değişikliğine giderek ÇANKAYA FK  ismini almıştır.

5. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL :
27/07/2019 da yapılmış. Yönetim Kurulu Başkanlığına Serkan KILIÇ, As Başkanlığa Ömer Hakan BAŞTIMAR,  Başkan Yardımcılıklarına Memet ACA, Selçuk YAKUPÇEBİOĞLU, Şükrü HACISÜLEYMANOĞLU, Osman BAYLAZ, Cumhur Barış KOÇHAN, Saymanlığa  Mustafa ATMACA, Futbol Şube Sorumluluğuna Murat Zeki SOLAK, Medya/İletişim Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Bahadır AYDİŞ,  Hukuk İşleri Sorumlusu Özgür ALGÜN, Stadyum ve Taraftar Sorumlusu Kılıçaslan BALTACI,   Alt Yapı Koordinatörü ve Sorumlusu Mesut ATASEVEN, Halkla İlişkiler ve Personel Sorumlusu Orhan CİHANER, Genel Sekreter Atıf GÜL, Pazarlama ve Scouting (İzleme) Sorumlusu Ozan BÜK seçilmişlerdir.

Kulübümüz;

Yönetim, Denetleme, Disiplin, AASKF üst kurul isim listesi:

Yönetim Kurulu   ASIL

1) SERKAN KILIÇ
2) MEMET ACA
3) ÖMER HAKAN BAŞTİMAR
4) SELÇUK YAKUPÇEBİOĞLU
5) ŞÜKRÜ HACISÜLEYMANOĞLU
6) MUSTAFA ATMACA
7) ÖZGÜR ALGÜN
8) ATİF GÜL
9) OZAN BÜK
10) ORHAN CİHANER
11) MESUT ATASEVEN
12) BAHADIR AYDİŞ
13) OSMAN BAYLAZ
14) MURAT ZEKİ SOLAK
15) KILIÇ ASLAN BALTACI
16) CUMHUR BARIŞ KOÇHAN

Yönetim Kurulu   YEDEK

1)  AYLA  İNAN
2) ŞEFİK KEMAL YAVUZ
3) ŞÜKRÜ BALGATLIOĞLU
4) HASAN TONYALI
5) NEJDET KARACA
6) ESAT TALAT KIYAK
7) NEJDET ERDEM
8) HACI MEHMET PAK
9) AHMET GÖKTAŞ

DENETİM KURULU

 
   

Denetim Kurulu ASIL 

1) AHMET MUTLU AYDİŞ
2) DARA TOPAL
3) KÜRŞAT DOĞAN

Denetim Kurulu YEDEK

1) EMRAH PARLAK YILDIZ
2) OZAN AYKUT YORULMAZ
3) SİBEL ÇELİK 

Disiplin Kurulu  ASIL 

1) DENİZ GÜL
2) MURAT KANDAZOĞLU 
3) İLHAN CİHANER 

Disiplin Kurulu  YEDEK

1) MUSTAFA CEMAL KORKMAZ
2) SELMA KORKMAZ
3) AYHAN TUNCEL 

AASKF ÜST  KURUL DELEGELERİ  ASIL

1) SERKAN KILIÇ 
2) MEMET ACA
3) SELÇUK YAKUPÇEBİOĞLU seçilmişlerdir. 

 


KULÜBÜMÜZDE GEÇMİŞTE GÖREV ALAN TEKNİK KADRO

İsmail ÖZTÜRK, Mustafa TARİ ,  Serkan ŞARVAN, Hacı Met KARAÖZ, Orhan ÖZDOĞAN, Halis COŞKUN, Metin KARAGÖZ, Erdoğan ÇELİK , Feridun DÜNDAR, Erdal DENİZLİ, Özgün KAYA, Eyüp KÖKVERDİ, Abdurrahman BAYSANGUR, Hayri YILMAZ, Faruk TEMEL, Alpaslan UYSAL, Yusuf Kenan TURMUŞ, Adnan ERKAN, Alper Şemsi EDİS, Cesur ÖZDEMİR, Kubilay AYDIN, Muharrem UĞUR, Ümit DOHMAN, Ufuk KARAKOÇ, Ali DURUNESİL, Neşet BÜYÜKKILIÇ, Hüseyin HIZLITÜRK, Metin BARUT, Halil İbrahim SARP, Memet KAYA, Cemil YÜCEL, Burak İPEK görev almışlardır.

MEVCUT GÖREVDE BULUNAN TEKNİK KADROMUZ

İlker ERDEM,
Metin MERAL,
Hakan BAYRAKTAR

SPOR KULÜMÜMÜZÜN ALMIŞ OLDUĞU  BAŞARI ÖDÜLLERİ


Spor Kulübümüz Futbol dalında 1.2.3. Amatör kümelerden sonra 2004 – 2005 Sezonunda ŞAMPİYON olarak SÜPER AMATÖR LİGE yükselmiştir.
2005 – 2006 Sezonunda Ankara  Süper Amatör Lig ÜÇÜNCÜSÜ olarak 3.LİG Yükselme Grup Maçlarına katılmaya hak kazanmış, Kur’a sonucu 3 – 7 Mayıs 2006 tarihlerinde  KÜTAHYA ilinde yapılacak olan 3.Lig Yükselme maçlarına katılmış, ikinci turda elenerek  2006 – 2007 Sezonunda Ankara Süper Amatör Ligde devam etmektedir.
2007 – 2008 Futbol Sezonunda Ankara Süper Amatör Ligi 6.Sırada bitirmiştir.
2008 – 2009 Futbol Sezonunda Ankara Süper Amatör Ligi 5.Sırada bitirerek KONYA ilinde yapılan  3.Lig Yükselme maçlarına katılmış ve elenmiştir.
2009 – 2010 Sezonunda Ankara Süper Amatör Ligi 3.Sırada bitirerek üçüncülük Kupası almıştır.MERSİN İlinde yapılan 3.Lig Yükselme maçlarına katılmış ve elenmiştir.
2010 – 2011 Sezonu Bölgesel Amatör Lig 7.Grupta,  Genel Sıralamada 12 Takım içerisinde 34 Puanla 8.Sırada, Ankara dört takım içerisinde ise  Sonuncu olarak sezonu bitirerek  bir alt  Yerel Kümeye Ankara Süper Amatör Lige düşmüştür.

BAŞARI ÖDÜLLERİMİZ

( ŞAMPİYON OLUP SÜPER AMATÖR LİGE YÜKSELMİŞTİR )

3.Lig Yükselme Maçlarına katılmıştır.

3.Lig Yükselme Maçlarına katılmıştır.

2011-12 sezonunda  Ankara’da süper amatör ligde şampiyon olarak tekrar BAL Ligi'ne yükselen kulübümüz, 2012-13 sezonunun son hafta maçına kadar 3. Lig'e yükselme iddiasını sürdürdü. Zonguldak Kömürspor, 56 puan ile lider girdiği son haftada 55 puan ile 2. sırada yer alan kulübümüzü sahasında konuk etti. Ancak 1-0 geriye düşmemizin ardından son 6 dakikada bulduğumuz gollerle elde ettiğimiz 2-1'lik deplasman galibiyetiyle tarihimizde ilk kez 3. Lig'e yükselmeye  ve  20 sezonluk amatör  ligin ardından profesyonel ligde mücadele etme hakkı kazanmıştır. 2013/2014 Sezonunda 3. Lig 1 gurupta 15. Sırada tamamlamıştır.
2014/2015 sezonunda 3 lig 1. Grupta 9. Sırada tamamlamıştır
2015/2016 sezonunda 3 lig 2. Grupta 5. Sırada   tamamlamış ve2. Lige yükselme (Play Off ) mücadelesi vermiştir.
2016-2017 sezonunda 3 lig 3. Grupta 9. Sırada tamamlamıştır
2017-2018 sezonunda 3 lig 3. Grupta 14. Sırada tamamlamıştır
2018-2019 sezonunda 3 lig 3. Grupta 14. Sırada tamamlamıştır.